Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” 23 listopada 2023 r.

Utworzono: 05-10-2023
Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego - jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić” 23 listopada 2023 r. grafika

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej zaprasza wszystkich seniorów i ich opiekunów na bezpłatne webinarium, które odbędzie się 23 listopada 2023 r.

Webinarium skierowane jest do seniorów oraz osób opiekujących się seniorami, czyli najbardziej narażonych na działania cyberprzestępców podszywających się pod pracowników Urzędu KNF oraz innych instytucji finansowych.

Celem webinarium jest budowanie odporności seniorów na działania przestępców podszywających się pod pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Zgłoszenia

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 22 listopada 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie będą przesyłane na bieżąco.

Nadsyłanie pytań

Istnieje możliwość nadsyłania anonimowych pytań dotyczących tematyki webinarium poprzez elektroniczny formularz, który dostępny jest pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR” do 17 listopada 2023 roku.

 Informacje techniczne

W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie. Materiały Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację.

 

PROGRAM

23 listopada 2023 roku (czwartek)

9:25-10:00 Logowanie uczestników

10:00-10:45 

Chroń swoje pieniądze. Nie daj się oszukać

· Czym zajmują się Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

· Czy pracownicy Urzędu KNF kontaktują się z klientami banków?

· Jak działają przestępcy podszywający się pod Urząd Komisji Nadzoru Finansowego – omówienie zidentyfikowanych przypadków

 · Jak nie dać się oszukać? – najważniejsze zasady postępowania

 

10:45-10:55    Przerwa

 

10:55-11:15    Pytania i odpowiedz