Ogłoszenie

Utworzono: 28-05-2025
Ogłoszenie grafika

 

Ogłoszenie otwartego naboru na wyłonienie Partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 5.17. Usługi społeczne i zdrowotne w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 w zakresie projektów zintegrowanych z projektami finansowanymi w Działaniu 6.3. Infrastruktura społeczna

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego zarządzeniem Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska nr 107/2025 z dnia 26 maja 2025 r. oraz  art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. z 2022 r. poz. 1079 z późn. zm.) ogłasza otwarty nabór na wyłonienie Partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet FEPM.05 Fundusze Europejskie dla silnego społecznie Pomorza, Działanie 5.17. Usługi społeczne i zdrowotne w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 w zakresie projektów zintegrowanych z projektami finansowanymi w Działaniu 6.3. Infrastruktura społeczna.

 

  1. Informacje ogólne

 

  1. Cel partnerstwa: wspólne przygotowanie i realizacja projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Działanie 5.17. Usługi społeczne i zdrowotne w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 w zakresie projektów zintegrowanych z projektami finansowanymi w Działaniu 6.3. Infrastruktura społeczna.

 

  1. Planowany zakres działań dla projektu:
  1. udział w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu,
  2. wsparcie i doradztwo w toku przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówień publicznych obejmujących dostawy i usługi stanowiące elementy projektu,
  3. wspólna realizacja ustalonych działań projektowych,
  4. monitoring realizacji projektu,
  5. zarządzanie projektem,
  6. prowadzenie wyodrębnionej ewidencji wydatków projektu w sposób przejrzysty zgodnie z zasadami określonymi w Programie Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027.

 

  1. W ramach przedsięwzięcia planuje się działania ukierunkowane na ułatwienia dostępu do usług społecznych poprzez realizację kompleksowych usług społecznych w nowo utworzonych w ramach Działania 6.3 mieszkaniach treningowych i wspomaganych. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępu do mieszkalnictwa wspomaganego i treningowego poprzez tworzenie miejsc w nowoutworzonych mieszkaniach.

Planowane przedsięwzięcia oparte będą na lokalnej diagnozie problemów oraz diagnozie w zakresie deinstytucjonalizacji usług społecznych i zdrowotnych w woj. pomorskim i będą zgodne z Regionalnym Planem Deinstytucjonalizacji Usług Społecznych i Zdrowotnych w woj. pomorskim na lata 2023-2025.

 

  1. Partnerzy zobowiązani będą do wniesienia zasobów:
  1. ludzkich,
  2. technicznych,
  3. organizacyjnych.

 

  1. Forma prawna partnera - osoba prawna spoza sektora finansów publicznych.
  2. Dodatkowe informacje:
  1. Na potrzeby realizowanego projektu zawarta zostanie umowa partnerska, określająca obowiązki każdego z partnerów zgodnie z zapisami właściwego regulaminu konkursu, w odpowiedzi na który składany będzie wniosek o dofinansowanie. Zawarcie umowy partnerskiej nastąpi pod warunkiem uzyskania dofinansowania przez projekt.
  2. Zakres zadań partnerów (wybór konkretnych zadań) zostanie ustalony w trakcie wspólnego tworzenia koncepcji projektu.
  3. Na potrzeby projektu planuje się pozyskanie  co najmniej jednego Partnera spoza sektora finansów publicznych, przy czym maksymalna liczba Partnerów, poza Partnerem wiodącym, to dwóch Partnerów
  4. Gmina Nowa Wieś Lęborska wystąpi w roli Partnera Wiodącego. Realizatorem projektu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej, który będzie sprawował nadzór merytoryczny nad realizacją projektu.

 

  1. Warunki przystąpienia do Partnerstwa oraz kryteria merytoryczne wyboru Partnera spoza sektora finansów publicznych:

 

  1. Warunki przystąpienia do Partnerstwa:
  1. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa – na podstawie Statutu lub wyciągu z odpowiedniego rejestru (KRS/CEIDG).
  2. Doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze.
  3. Partnerem w projekcie, w zakresie wspólnej realizacji ustalonych działań projektowych, mogą zostać wszystkie podmioty, które są uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021 – 2027 posiadające siedzibę, filię lub oddział na terenie województwa pomorskiego.
  4. Partnerem nie może być podmiot podlegający wykluczeniu z ubiegania się dofinansowanie na podstawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1530 z późn. zm.) lub wobec którego orzeczono zakaz dostępu do środków funduszy europejskich na podstawie odrębnych przepisów:
    1. art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745);
    2. art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2024 r., poz. 1822).
  5. Nie może być partnerem podmiot podlegający sankcjom związanym z przeciwdziałaniem wspieraniu agresji na Ukrainę.
  6. Warunkiem koniecznym jest niezaleganie z uiszczaniem podatków, jak również z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub innych należności wymaganych odrębnymi przepisami.
  7. Nie może być partnerem podmiot powiązany z Gminą Nowa Wieś Lęborska w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art.107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014r.).

 

  1. Kryteria merytoryczne wyboru Partnera:

Ocenie zostaną poddane

  1. koncepcja realizacji ogólnych założeń zadania w zakresie ułatwienia dostępu do usług społecznych poprzez realizację kompleksowych usług społecznych w nowo utworzonych w ramach Działania 6.3 mieszkaniach treningowych i wspomaganych..
  2. wiedza i doświadczenie
  3. posiadanie potencjału kadrowego, technicznego i organizacyjnego.

 

  1. Ocena ofert:

Oferty zostaną ocenione przez komisje konkursową według poniższych zasad:

  1. Złożone oferty zostaną ocenione przez Komisję powołaną przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej.
  2. Warunki przystąpienia do partnerstwa zostaną zweryfikowane na zasadzie spełnia / nie spełnia danego warunku. Kandydat na Partnera zostanie dopuszczony do merytorycznej oceny oferty tylko jeśli spełnia wszystkie warunki udziału w otwartym naborze do partnerstwa.
  3. Oferta, kandydata spełniającego warunki przystąpienia do partnerstwa, w ocenie merytorycznej może uzyskać maksymalnie 60 pkt, w tym:

 

  1.  

Opis kryterium

Maksymalna liczba punktów

  1.  

Koncepcja realizacji ogólnych założeń zadania w zakresie zwiększenie dostępu ułatwienia dostępu do usług społecznych poprzez realizację kompleksowych usług społecznych w nowo utworzonych w ramach Działania 6.3 mieszkaniach treningowych i wspomaganych.

  1.  
  1.  

Wiedza i doświadczenie

  1.  
  1.  

Posiadanie potencjału kadrowego, technicznego i organizacyjnego

  1.  

 

  1. Punkty w powyższych kryteriach będą przyznawane przez Komisje konkursową na podstawie:
  1. Kryterium „Koncepcja realizacji ogólnych założeń zadania w zakresie zwiększenie dostępu ułatwienia dostępu do usług społecznych….”  na podstawie koncepcji załączonych jako załączniki do Formularza oferty. Każda koncepcja zostanie oceniona merytorycznie pod względem wpisania się w zasady projektu, zgodności z FEP, uwzględnienia wytycznych dla danego projektu, możliwości uzyskania wymaganych wskaźników, treści merytorycznych, złożoności planowanych działań.
  2. KryteriumWiedza i doświadczenie” na podstawie oświadczenia złożonego w Formularzu oferty oraz na podstawie złożonych w formie załączników dokumentów potwierdzających:
  1. posiadanie kompetencji i doświadczenia zgodnego z charakterem projektu
  2. posiadanie doświadczenia we współpracy z jednostkami administracji publicznej
  3. posiadanie doświadczenia w realizacji projektów finansowanych ze środków zewnętrznych.
  1. Kryterium „Posiadanie potencjału kadrowego, technicznego i organizacyjnego” zostanie ocenione na podstawie oświadczenia złożonego w Formularzu oferty oraz na podstawie złożonych w formie załączników dokumentów potwierdzających:
  1. dysponowanie potencjałem kadrowym z doświadczeniem zawodowym zgodnym z charakterem projektu
  2. dysponowanie zasobami techniczno-organizacyjnymi, w tym lokalowymi.
  1. Dodatkowo dopuszcza się przeprowadzenie rozmów Komisji konkursowej z kandydatami na partnerów, w przypadku gdy dwóch lub więcej Partnerów uzyska taką samą liczbę pkt. w ocenie merytorycznej oferty.
  2. Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie. Oferentowi przysługuje prawo (na jego wniosek) do informacji o przyczynach odrzucenia oferty.

 

  1.    Sposób przygotowania i złożenia oferty.

 

Podmiot ubiegający się o wybór na Partnera w procedurze otwartego konkursu jest zobowiązany do przedłożenia następujących dokumentów:

  1. „Formularza oferty” sporządzonego w oparciu o załączony wzór (Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia),
  2. Wyciąg z odpowiedniego rejestru (KRS/CEIDG) lub wskazanie ogólnodostępnej, bezpłatnej bazy, z której można pobrać stosowny dokument,
  3. Pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku, gdy ofertę będą podpisywały osoby inne niż uprawnionego do reprezentacji zgodnie z KRS/CEIDG),
  4. Dokumentów niezbędnych do oceny merytorycznej.

 

  1. Termin i miejsce złożenia ofert.

 

  1. Ofertę należy złożyć w formie pisemnej do dnia 18.06.2025 r. na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej, ul. Młynarska 11, 84-351 Nowa Wieś Lęborska z dopiskiem „Oferta na wybór partnera w ramach FEP 2021-2027, Działanie 6.3. Infrastruktura społeczna.
  2. W przypadku ofert wysłanych droga pocztową decyduje data wpływu do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej.
  3. Oferty złożone po wyznaczonym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.

 

 

  1. Informacje dodatkowe.

 

  1. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej zastrzega sobie prawo do:
  1. unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
  2. negocjacji warunków realizacji zadania.
  1. Wszelkie dodatkowe informacje związane z naborem Partnerów można uzyskać pod adresem email: arkadiusz.pasiuk@nwl.pl i numerem telefonu 59-810-22-46.

 

 

  1. Informacja o ochronie danych osobowych:
  1. Administratorem danych osobowych jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Lęborskiej, ul. Młynarska 11, 84-351 Nowa Wieś Lęborska.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy za pomocą poczty elektronicznej pod adresem - iod@mainsoft.pl.
  3. Administrator danych przetwarza dane osobowe w celu przeprowadzenia naboru partnera do projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet  FEPM.05 Fundusze Europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+) Działanie FEPM.05.17 Usługi społeczne i zdrowotne oraz zawarcia umowy o partnerstwie na rzecz realizacji projektu.
  4. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit b) i f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, w związku z przepisami Kodeksu cywilnego oraz dotyczącymi finansów publicznych.
  5. Dane osobowe podawane są dobrowolnie, jednakże jest to niezbędne do oceny formularza oferty oraz zawarcia umowy o partnerstwie na rzecz realizacji projektu.
  6. Osoba podająca dane posiada:
  1. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do swoich danych osobowych,
  2. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania swoich danych osobowych,
  3. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora danych osobowych ograniczenia

przetwarzania swoich danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO,

4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO.

  1. Osobie podającej dane nie przysługuje:
  1. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b), d) lub e) RODO prawo do usunięcia danych osobowych przez okres wynikający z czynności wskazanych w przytoczonym przepisie,
  2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
  3. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania tych danych jest art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
  1. Podane dane osobowe nie będą podlegać zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

 

 

Załączniki:

  1. Formularz oferty.
  2. Karta oceny oferty.